ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13095229
*
nr 1309 5229
Spegel
Oval, nutida, 80x60 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 20:51:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 14:21:26
1
100 kr
22/2 23:03:49
2
200 kr
24/2 08:12:25
3
250 kr
24/2 18:42:57
1
300 kr
24/2 19:30:34
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida oval spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
nr 1309 5229
Spegel
Oval, nutida, 80x60 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 14:21:26 | 1 | 100 kr |
22/2 23:03:49 | 2 | 200 kr |
24/2 08:12:25 | 3 | 250 kr |
24/2 18:42:57 | 1 | 300 kr |
24/2 19:30:34 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida oval spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02